archiv článků jazykové školy jazykyfran.cz

JUNE 2022 – GAMES SESSION

A fun lesson with my advanced students, playing board games in English, drinking tea Feeling so grateful and blessed. Some of you have been with me for many years, learning from each other, inspiring each other, growing together. Thanks for your trust in me.
Thanks to Bohuslav for sharing his passion for board games.
Thanks to my fellow colleague Aaron Cotta for joining us.
Game Session Game Session

Intensive English weekend course – 22nd-24th March 2019


Intensive English weekend course 2018 Intensive English weekend course 2018 Intensive English weekend course 2018

STUDENTI JAZYKOVÉ ŠKOLY V ROLI PRŮVODCŮ ZAHRANIČNÍCH HERCŮ 07 2017

Studenti jazykové školy Jazyky FRAN se letos, již posedmé v řadě, zúčastnili Festivalu Fantazie v Chotěboři v roli průvodců zahraničních hostů.

Strávili jsme 5 úžasných dní po boku kanadské herečky Teryl Rothery, kterou čeští TV diváci znají především jako Dr. Janet Fraiser ve Stargate SG-1.

Děkuji tímto organizátorům festivalu za skvělou spolupráci a podporu a Jiřímu Kalaninovi a Janu Štěrbovi za pomoc s průvodcováním.

For the 7th year in a row, students of the language school Jazyky FRAN were offered the chance to take part in Fantasy Festival in Chotěboř as guides for foreign guests

We had the privilege to spend 5 amazing days with the Canadian actress Teryl Rothery best known for her role as Dr. Janet Fraiser on Stargate SG-1. It was an honor to spend our time in such good company.

I would also like to thank the organizers of the festival for perfect cooperation and support and Jiří Kalanin and Jan Štěrba for their assistance.

THANK YOU

Festival Fantazie 2017 Festival Fantazie 2017

STUDENTI JAZYKOVÉ ŠKOLY V ROLI PRŮVODCŮ ZAHRANIČNÍCH HERCŮ 07 2016

Studenti jazykové školy Jazyky FRAN se již pošesté v řadě mohli zúčastnit Festivalu Fantazie v Chotěboři v roli průvodců zahraničních hostů.
Měli jsme tu čest strávit několik dní po boku herce Iana Beattieho známého především ze seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) a Christophera Judge, který se proslavil rolí Jaffy Teal´ca v seriálu Stargate SG-1.
Bylo nám ctí strávit čas v této skvělé společnosti.

Rádi bychom také poděkovali organizátorům festivalu za to, že nám tuto příležitost znovu nabídli a za veškerou jejich podporu.
Věřím, že možnost stát se průvodcem herců známých z našich TV seriálů bude pro studenty skvělou motivací, proč se učit angličtinu i v dalším školním roce :-)
DĚKUJEME!

For the 6th year in a row students of the language school Jazyky FRAN were offered the chance to take part in Fantasy Festival in Chotěboř as guides for foreign guests.
We had the privilege to spend several days with the actor Ian Beattie (Game of Thrones) and Christopher Judge (Stargate SG-1). It was an honor to spend our time in such good company. Thank you so much for all the fun and wonderful discussions we had :-)

We would also like to thank the organizers for enabling us this opportunity and for all their support.
THANK YOU.

Festival Fantazie 2016 Festival Fantazie 2016 Festival Fantazie 2016

Zde můžete nahlédnout do našeho archivu z návštěv minulých ročníků festivalu.
Festival Fantazie 2015 Festival Fantazie 2015 Festival Fantazie 2013 Festival Fantazie 2013

STUDENTI JAZYKOVÉ ŠKOLY V ROLI PRŮVODCŮ ZAHRANIČNÍCH HERCŮ 07 2015

V letošním roce měli studenti naší jazykové školy již popáté možnost vyzkoušet si roli průvodce zahraničních hostů, a to ne ledajakých.
Měli jsme tu čest strávit 5 dní po boku britského herce Sylvestra McCoye, který se proslavil především jako 7. doktor v kultovním seriálu Doctor Who. Čeští fanoušci jej znají spíše jako čaroděje Radagasta z filmu Hobit.
Akce se konala v rámci Festivalu Fantazie, který se již tradičně koná na začátku července v Chotěboři.

Pořadatelům tímto děkujeme za skvělou spolupráci.

Festival Fantazie 2015 Festival Fantazie 2015

Dear Sylvester, thank you for sharing with us your sunny personality. It was a real treat for us to be with you.

STUDENTI V ROLI PRŮVODCŮ HERCŮ Z HOLLYWOODU 07/2014

Již počtvrté měli studenti naší jazykové školy možnost procvičit si angličtinu přímo v praxi - v roli průvodce zahraničních hostů. Akce se uskutečnila v rámci Festivalu Fantazie , který se již tradičně koná na začátku července v Choběboři.

V letošním roce jsme strávili 5 úžasných dnů s kanadským hercem Gary Jonesem (Stargate), herečkou Jennifer Spence (Stargate Universe, Continuum) a jejím manželem Benjaminem Ratnerem - známým hercem, spisovatelem, režisérem.

Festival Fantazie 2014

Dear Jen, Ben and Gary - thank you so much for the wonderful time we spent together and our inspirational conversations.

Organizátorům festivalu děkujeme za skvělou spolupráci!

STUDENTI JAZYKOVÉ ŠKOLY V ROLI PRŮVODCŮ HERCŮ Z HOLLYWOODU 07/2013

V letošním roce dostali studenti pokročilých kurzů angličtiny z naší jazykové školy opět možnost zúčastnit se Festivalu Fantazie v Chotěboři. A to v roli průvodců zahraničních hostů.

Měli jsme tu čest strávit několik dnů s americkým hercem Tonym Amendolou, který je známý především ze seriálu Stargate SG-1.

Objevil se po boku slavných hvězd i ve filmech Zorro, Hráči, Kokain a mnoha dalších.

Studenti naší jazykové školy a Tony Amendolavěnování

Díky Tonyho přátelské povaze a skvělé spolupráci s organizátory festivalu byl letošní ročník opět nezapomenutelným zážitkem.


Děkujeme!

Zde najdete poslední informaci z návštěvy posledního ročníku festivalu

STUDENTI JAZYKOVÉ ŠKOLY V ROLI PRŮVODCŮ ZAHRANIČNÍCH HOSTŮ Z HOLLYWOODU 07/ 2012

Již podruhé v letošním roce měli studenti pokročilých kurzů angličtiny možnost vyzkoušet si roli průvodce zahraničních hostů z USA a Anglie. V rámci Festivalu Fantazie a Fan City v Praze studenti po několik dní poskytovali průvodcovské služby hercům, jako je Jeremy Bulloch (Star Wars, James Bond, Doctor Who) či Alaina Huffman (Stargate Universe, Smallville), byla však možnost osobně pohovořit i s ostatními zahraničními hvězdami festivalu jako jsou Gary Graham nebo Gareth David-Lloyd.

Studenti naší jazykové školy a Jeremy Bulloch s manželkouAlaina Huffman

Studenti si tak vyzkoušeli své jazykové dovednosti v praxi (intenzivní konverzace s rodilými mluvčími až 12 hodin denně) a dozvěděli se mnoho o kultuře USA a Anglie, včetně zajímavostí z natáčení Hollywoodských filmů.

Věřím, že i pro ostatní bude tato příležitost motivací k dalšímu studiu jazyků tak, abyste v létě 2013 mohli průvodce dělat právě Vy! ☺pro více informací mi napište na e-mail nebo volejte. VÝUKA JINAK